• امروز : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
وصیت نامه شهید مدافع حرم ، عباس دانشگر

راستی درد هایم کو ؟

  • کد خبر : 5392
راستی درد هایم کو ؟

عادت به سکون بلای بزرگ پیروان حق است . این عبارت ، فرازی از وصیت نامه ی شهیدیست که هزاران کیلومتر از خانه و کاشانه اش دور شد و جوانی اش را فدای اسلام کرد . شهید عباس دانشگر در پنجم مهرماه 1390 وارد دانشگاه امام حسین(ع) شد . بعد از سپری کردن دوره آموزش […]

عادت به سکون بلای بزرگ پیروان حق است .

این عبارت ، فرازی از وصیت نامه ی شهیدیست که هزاران کیلومتر از خانه و کاشانه اش دور شد و جوانی اش را فدای اسلام کرد . شهید عباس دانشگر در پنجم مهرماه 1390 وارد دانشگاه امام حسین(ع) شد . بعد از سپری کردن دوره آموزش افسری به‌خاطر فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه مورد توجه جانشین فرماندهی دانشگاه قرار گرفت و در دفتر ایشان مشغول به کار شد .

 

 

چند صباحی از شروع دوران نامزدی اش نمی‌گذشت که عزم سفر به سوریه کرد .

 

شهید عباس دانشگر در وصیت نامه ی خود نوشت :

آخر من کجا و شهدا کجا خجالت میکشم بخواهم مثل شهدا وصیت کنم من ریزه خوار سفره ی آنان هم نیستم,  شهید شهادت را به چنگ می آورد راه درازی را طی میکند تا به آن مقام می رسد اما من چه! سیاهی گناه چهره ام را پوشانده و تنم را لخت و کسل کرده, حرکت جوهره ی اصلی انسان است و گناه زنجیر,  من سکون را دوست ندارم.  عادت به سکون بلای بزرگ پیروان حق است, سکونم مرا بیچاره کرده. در این حرکت عالم به سمت معبود حقیقی دست و پایم را اسیر خود کرده,  انسان کر میشود,  کور میشود, نفهم میشود, گنگ میشود و باز هم زندگی میکند .بعد از مدتی مست میشود و عادت میکند به مستی و وای به حالمان اگر در مستی خوش بگذرانیم و درد نداشته باشیم. درد را, انسان بی هوش نمیکشد,  انسان خواب نمیفهمد,  درد را, انسان با هوش و بیدار میفهمد.  راستی! دردهایم کو؟ چرا من بیخیال شده ام؟ نکند بی هوشم؟ نکند خوابم؟ مثل آب خوردن چندین هزار مسلمان را کشتند و ما فقط آن را مخابره کردیم.  قلب چند نفرمان به درد آمد ؟ چند شب خواب از چشمانمان گریخت؟ آیا مست زندگی نیستیم؟

از تهمت خیانت به اسلام تا شهادت در راه اسلام

 

خدایا تو هوشیارمان کن,  تو مرا بیدار کن, صدای العطش میشنوم صدای حرم می آید گوش عالم کر است. خیام میسوزد اما دلمان آتش نمیگیرد.  مرضی بالاتر از این چرا درمانی برایش جستجو نمیکنیم, روحمان از بین رفته سرگرم بازیچه دنیاییم.

 

الَّذِینَ هُمْ فِی خَوْضٍ یَلْعَبُونَ ما هستیم, مرده ام تو مرا دوباره حیات ببخش, خوابم تو بیدارم کن.  خدایا! به حرمت پای خسته ی رقیه (س) به حرمت نگاه خسته ی زینب (س) به حرمت چشمان نگران حضرت ولی عصر(عج) به ما حرکت بده.

 

 

روزهای پایانی مأموریت عباس بود که در منطقه جنوب استان حلب با موشک تاو آمریکایی به شهادت رسید . امروز مزار شهید عباس دانشگر در گلزار شهدای شهرستان سمنان محل زیارت جوانان عاشق و دلدادگان شهداست .

سلام خدا بر شهیدان راه حق . سلام خدا و اولیاء او بر این جانهای تابناک که هم زندگی و هم مرگشان مایه‌ی اعتلای جامعه اسلامی است . آری ، با این ستاره ها میشود راه را پیدا کرد و با اقتدا به ایشان میشود راه را پیمود .

لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=5392
  • نویسنده : شهید عباس دانشگر
  • منبع : خالدین

ثبت دیدگاه