• امروز : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
خدا را در قلب خود حس کنید

به عزیزانی که برای خدا کار و تفکر می‌کنند افتخار می‌کنم

  • کد خبر : 1139
به عزیزانی که برای خدا کار و تفکر می‌کنند افتخار می‌کنم

وصیت نامه شهید حسین شیخ عطار :   بسم الله الرحمن الرحیم قال الله الحکیم فی کتاب المبین ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم به عزیزانی که برای خدا کار و تفکر می‌کنند و برای شرف اسلام کوشش می‌کنند، افتخار می‌کنم. به دوستانی که نیتشان خالصانه و برای رضای حق تعالی باشد، درود می‌فرستم. […]

وصیت نامه شهید حسین شیخ عطار :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم فی کتاب المبین

ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم

به عزیزانی که برای خدا کار و تفکر می‌کنند و برای شرف اسلام کوشش می‌کنند، افتخار می‌کنم. به دوستانی که نیتشان خالصانه و برای رضای حق تعالی باشد، درود می‌فرستم.

عزیزان، دوستان و خانواده گرامیم: یک چیز که همیشه فریاد زدم و اگر ماندم هم فریاد خواهم زد، این است که خدا را، که خدا را ، که خدا را در قلب خود حس کنید. رفتارتان برای رضای او باشد. او دوست همیشگی شما باشد. او را درک کنید. مدرک او عاشق اوست، و عاشق او شهادت خواه است.

ای برادری که می‌خوانی و گوش می‌کنی، آویزه گوش قرار بده، حرف حق را، زیرا تو عقل داری، تو قدرت تشخیص و درک داری و لذا در خور یک انسان متفکر و عاقل نیست که حرف حق را بگیرد و در مواقع ایمانی فراموش کند. ای انسان، انسانیت را دریاب که اگر بفهمیم که انسانیم خدا را در وجود احساس می‌کنید.

ای علاقمندان به اسلام: بدانید که مسئولید و درک کنید مسئولیت شما از همه چیز بالاتر است، زیرا شما شیفته‌اید، زیرا شما مسلمان، معتقد، حزب اللهی هستید.

اگر مسئولیت خویش را در قبال خانواده، در قبال اجتماع، در قبال دنیا و در قبال خودتان فراموش کنید، انسانیت را فراموش کرده‌اید.

آن وقت است که خدا را فراموش کرده‌اید، بدانید انسان با خدا همه چیز دارد، همه چیز غیر خدا برای او کوچک است، چرا؟ زیرا او قدرتی را تکیه زده است که همه هستی از آن اوست.

هیچ قطره‌ای از خونی كه در راه خدا ریخته شود ، بهتر نیست

اگر خدا را داشته باشید و قلبتان برای رضای خدا بتپد، گناه در قبال شما پوچ است و آن موقع است که اسلام را درک می‌کنید و آن موقع است که دل روشن شما از شنیدن قرآن می‌‌لرزد و به شما نیرویی می‌دهد که کوه در قبال آن ناچیز است.

اگر خدا داشتید، ایمان دارید، اگر ایمان دارید، تقوا دارید، اگر تقوا دارید همه کارتان برای اوست و لذا چشمتان عین الله، گوشتان سمع الله و… و تمامی حرکتتان الله است. آن موقع حرکت الله است. آن موقع تفکر خدایی دارید.

بهتر است از اولیاء حق تعالی بنویسیم و از بلال بگویم که چشمه دل باز شد. هر چند سیاهی و پرده‌ای بین نبود.او خدا را دریابید و دلش سفید شد و چون خدا عزیز او بود حرکت کرد، پیامبر به او آیه‌ای می‌خواند و او در میان شهر تلاوت قرآن می‌کرد و آنقدر کتک می‌خورد که بیهوش بر زمین نقش می‌بست. ولیکن این استوره دوباره برمی‌خواست و پیش رسول خدا می‌رفت و آیه می‌گرفت تا در شهر بخواند و بدانید که اگر خدا با شماست همه چیز دارید. هیچ کم ندارید و اگر جامعه غیر الهی شما را ترک کند، تنها نیستید چون خدا دارید.

الا بذکرالله تطمئن القلوب «دل آرام گیرد از یاد خدا»

سخن حق را بپذیر ای حق جو.

و سخنی با پدر و مادر و خواهرانم و برادرانم: پدرم اشک مریزی، طوری رفتار کن که دشمن از تو بترسد. پدر زجر کشیده من آنقدر در دلت با خدا باش که ناحق از تو بترسد. پدرم بدان که تا بحال از فامیل غیرخدایی، از جامعه غیرخدایی که قرآن نمی‌خوانند از تو می‌ترسند. چون تو حزب الله و حامی حقی. «البته فامیل و جامعه منظورم ضد انقلاب است.» پدرم جلو برو و اگر رفتار غیرالهی در جمهوری اسلامی، در حکومت قرآن که سرانش الهی، که رئیس جمهور الهی، که همه و همه قدرت عرفی و شرعیش الهی است، دیدی توی دهنش بزن چون تو در جامعه درک زیادی داری.

بشتابید که وقت جبران زیان ها هم نیست

ای مادرم: بدان که اگر هیچ نکرده‌ای از حال وظیفه تو است که بیدار و شیر دل بمانی تا زنان غیرخدایی از تو وحشت کنند. آنچنان راه بروی که بفهمد قدرت ایمان تو را آنچنان سخن بگویی که گویی شلاقی است بر دهان کفر.

خواهرم: وظیفه تو سنگین است، اگر چه می‌روی بلکه با خدا برو، اگر می‌بینی درونت پیدا نمی‌شود. بلکه با دا برو و بلکه محتوی درونت پیدا می‌جوشد، خواهرم، وظیفه خانواده با توست. غمخوار خانه تو بودی از این به بعد غمخوار اجتماع اسلامی به نشانه تو افزوده می‌شود. خواهر مظلومم بدان که اگر من نیستم خدا برای تو از همه چیز بالاتر است. خواهرم، مهربانی بهترین اخلاق یک مؤمن است و خدا مؤمن و مهربان در بهشت مقام والایی دارد. این مهربانی در توست. این قوت قلبی در توست. این نازک‌دلی در برابر مسلمانی در توست. او را در خود بجوشان و پرورش بده. اسلام به تو افتخار می‌کند.

وظیفه دیگر تو نگهداری و پرورش فکری دو خواهر دیگرت هم هست که خدا تو را توفیق دهد.

برادرم: ایمان را در خود جاری ساز که بهترین وسیله رسیدن به کمال است. اطاعت از پدر و مادر یکی از بهترین راه خرسندی و خداست، خداوند را خشنود ساز. برادران نشر انقلاب اسلامی وظیفه توست. بار سنگینی است این بار را بکش.

ای دوستان خدا در دلتان محکم باشد که غیرخدا مرده است.

حسین شیخ عطار

لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=1139
  • نویسنده : شهید حسین شیخ عطار
  • منبع : نوید شاهد

خاطرات مشابه

ثبت دیدگاه