• امروز : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳
سه روزی که از حاج عبدالله خبر نداشتیم ...

بعد ها متوجه شدیم حاج عبدالله به ارتفاعات بازی دراز رفته

  • کد خبر : 5275
بعد ها متوجه شدیم حاج عبدالله به ارتفاعات بازی دراز رفته

زمانی که موقعیت گردان در پادگان ابوذر بود ، یادم هست که حاج عبدالله نوریان گم شد و تا سه روز کسی از ایشان خبر نداشت . یعنی هیچ کس نمی دانست که حاج عبدالله کجا رفته است . همه ی ما نگران شدیم . بعد از سه روز از حاج ابراهیم قاسمی که به […]

زمانی که موقعیت گردان در پادگان ابوذر بود ، یادم هست که حاج عبدالله نوریان گم شد و تا سه روز کسی از ایشان خبر نداشت . یعنی هیچ کس نمی دانست که حاج عبدالله کجا رفته است . همه ی ما نگران شدیم . بعد از سه روز از حاج ابراهیم قاسمی که به عنوان راننده با ایشان به جاهای مختلف می رفتند ، شنیدیم که حاج عبدالله یک مقدار آب و غذا برداشته است و به سمت ارتفاعات بازی دراز رفته و سه روز در آن جا معتکف شده است . سه روز روزه گرفته و عبادت کرده است . ما خیلی نگران شده بودیم و همه ی گردان نگران شده بودند که حاج عبدالله کجا رفته است . ما بعد ها متوجه شدیم که ماجرا از چه قرار بوده . در جبهه هیچ یک از بچه های گردان اگر کاری انجام می داد ، هیچ جا عنوان نمیکرد . نمی گفت که من رفتم این کار را کردم . برخلاف وضعیت فعلی که اگر کسی کاری هم نکرده باشد ، می آید و یک جوری جلوه می دهد که همه بدانند این کار را کرده است .
ما بعدها فهمیدیم که سه روز رفته بود به ارتفاعات بازی دراز و نان خشک و آب با خودش برده بود و در گرما و آن شرایط سخت رفته و برای خودش عبادت کرده است .
سه روز روزه گرفته بود و بعد از سه روز برگشت .

زمانی که بنا بود مانور و خشم شبی برگزار شود ، حاج عبدالله خیلی روی این مسئله حساسیت داشت که در مانور و خشم شبی که برگزار می کنیم ، بچه ها زخمی نشوند . من فکر می کنم یکی از دلایل این حساسیت این بود که اگر اشتباه نکنم ، مدتی قبل ، ما یک مانوری برگزار کرده بودیم و یکی از بچه ها مجروح شده بود . حاج عبدالله از این اتفاق خیلی ناراحت بود و رفته بود سه روز معتکف شده و عبادت کرده بود و بعد از سه روز برگشت .

از برکت قدم مبارک شهید محمود کاوه ، زمین‌گیرها سینه از خاک کندند
لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=5275
  • نویسنده : حاج حبیب فرخی
  • منبع : خالدین

خاطرات مشابه

01اسفند
عملیات والفجر هشت به روایت حاج حسن نسیمی
محور جزایر مجنون در عملیات والفجر هشت

عملیات والفجر هشت به روایت حاج حسن نسیمی

29بهمن
رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند
روایتی از اعتقادات فرماندهان شهید گردان تخریب

رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند

29بهمن
ماجرای قرآن جیبی شهید حاج عبدالله نوریان
هدایا و نامه هایی که از پشت جبهه می آمد

ماجرای قرآن جیبی شهید حاج عبدالله نوریان

ثبت دیدگاه