• امروز : پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳
بچه‌ها اول خودتان را بسازید

برای عبور از سیم خاردار دشمن باید از سیم خاردار نفس عبور کرد

  • کد خبر : 762
برای عبور از سیم خاردار دشمن باید از سیم خاردار نفس عبور کرد

شهید علی چیت سازیان شهیدی که در روز ولادت امیر‌المومنین به دنیا آمد، سری سبز داشت و استاد آموزش‌های نظامی بود. نبوغ و خلاقیت او را علی شادمانی کشف کرد و شهید همت برای او نقشه‌ها داشت. سردار شهید حاج حسین همدانی از آنجایی که شناخت کامل نسبت به او  داشت، به همسنگران می گفت […]

شهید علی چیت سازیان شهیدی که در روز ولادت امیر‌المومنین به دنیا آمد، سری سبز داشت و استاد آموزش‌های نظامی بود. نبوغ و خلاقیت او را علی شادمانی کشف کرد و شهید همت برای او نقشه‌ها داشت.

سردار شهید حاج حسین همدانی از آنجایی که شناخت کامل نسبت به او  داشت، به همسنگران می گفت برای او مسئولیت بزرگ در نظر دارم و بلافاصله او را به عنوان مسئول اطلاعات و عملیات تیپ معرفی کرد.

حال این جوان 19 ساله اطلاعات و عملیات سپاه را به دانشگاه خودسازی تبدیل کرده بود که از شهید مصیب مجیدی گرفته تا شهید علی شاه حسینی تکنسین فارغ التحصیل این دانشگاه بودند.

وی به همرزمانش می گفت: بچه‌ها اول خودتان را بسازید و بعد می توانید حرکت کنید و از خط دشمن عبور کنید.

شهید علی چیت‌سازیان راه عبور از دشمن را عبور از نفس می‌داند و همین راهکار او دهان به دهان و سینه به سینه منقل شد و باعث شد تا رهبر انقلاب درباره او چنین بیان کنند:

(این مطلبی را که از بنده  نقل کرده‌اند اگر می خواهید از سیم خاردار دشمن عبور کنید، باید از سیم خاردار نفس عبور کنید حرف بنده نیست و حرف آن رزمنده همدانی است که چقدر زیبا می گوید برای اینکه از سیم خاردار نفس عبور کنید، باید از سیم خاردار نفس عبور کنید.)

جنگ 7 ساله شده بود و رفیق او مصیب هم شهید شده بود و  او دلتنگ همه چیز بود و یک بی قراری عجیبی وجودش را فرا گرفته بود.

دیگر از این جا به بعد راهکار علی آقا اشک بود و اشک؛ همرزمان او می گویند: ما همگی حیران و متعجب بودیم که  این چه حالیه که علی آقا داره و در آخرین گشت اطلاعات و عملیاتی که در منطقه داشتیم، از همرزمان پرسید حس می‌کنید؟ همرزمان گفتند: چه چیزی را؟ گفت: از این مکان چه بوی خوشی می آید …

فرماندهی به سبک شهید حاج عبدالله نوریان
لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=762
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها

خاطرات مشابه

ثبت دیدگاه