• امروز : پنجشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳
آمریکا با پاسخی کوبنده‌تر مواجه شد

بازتاب حملات انتقام جویانه به عین الاسد

  • کد خبر : 1174
بازتاب حملات انتقام جویانه به عین الاسد

بازتاب حملات انتقام جویانه و قدرتمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه آمریکا و حمله موشکی ایران به مهمترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق در واکنش به ترور سردار سلیمانی امروز در صدر اخبار رسانه‌های اروپایی قرار داشت.  جمهوری اسلامی ایران عملیات انتقام ترور شهید سلیمانی را با شلیک موشک‌های بالستیک به پایگاه آمریکایی عین الاسد […]

بازتاب حملات انتقام جویانه و قدرتمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه آمریکا و حمله موشکی ایران به مهمترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق در واکنش به ترور سردار سلیمانی امروز در صدر اخبار رسانه‌های اروپایی قرار داشت.

 جمهوری اسلامی ایران عملیات انتقام ترور شهید سلیمانی را با شلیک موشک‌های بالستیک به پایگاه آمریکایی عین الاسد از بامداد امروز آغاز کرده است.

این حمله موشکی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های اروپایی داشته است.

روزنامه آلمانی “تاگس اشپیگل” در مطلبی به این موضوع پرداخته و نوشت: برای اولین بار ایران مستقیما نیروهای امنیتی آمریکا در عراق را هدف حمله خود قرار داد. دونالد ترامپ در واکنش به این حمله یک نشست بحران را در کاخ سفید تشکیل داد.

این روزنامه آلمانی نوشت: ایران ده‌ها موشک به 2 پایگاه نظامی آمریکا در عراق شلیک کرده است. در این پایگاه نظامی برخی نیروهای آلمانی هم مستقر بوده‌اند.

تاگس اشپیگل همچنین به هشدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به آمریکا به عنوان شیطان بزرگ درباره اقدام به حملات متقابل اشاره کرد.

 

روزنامه اتریشی “استاندارد” هم با اشاره به حملات موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا نوشت: وزارت دفاع آمریکا از ده‌ها موشک که به پایگاه‌های آمریکایی اصابت کرده‌اند خبر داده است.

این روزنامه اتریشی با اشاره به اینکه پایگاه عین الاسد آمریکا که هدف حمله موشکی ایران قرار گرفته است مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق بوده است نوشت: این پایگاه نظامی از جمله در سال 2018 برای ملاقات ترامپ آماده شد و در نوامبر هم مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا از آن دیدار کرد.

در این میان سفیر اتحادیه اروپا در عراق هم درباره وقوع یک جنگ نمایندگی بین ایران و آمریکا در عراق هشدار داده است.

انقلاب اسلامی ایران از منظر آیات قرآن کریم و روایات حضرات معصومین

روزنامه اتریشی “کوریر” هم در گزارشی به حمله موشکی بامداد امروز ایران به 2 پایگاه آمریکایی در عراق پرداخته و آن را انتقام ایران از آمریکا برای ترور سردار سلیمانی ارزیابی کرده و نوشت: هنوز هیچ اطلاعی درباره قربانیان و مجروحان این حمله در دست نیست.

روزنامه سوئیسی “نویه زوریخه سایتونگ” هم در گزارشی به این حمله موشکی پرداخته و نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موشک‌های خود پایگاه‌های آمریکایی در عراق را بمباران کرد.

 این روزنامه سوئیسی نوشت: سپاه پاسداران  قدرتمند انقلاب اسلامی با موشک‌های بالستیک خود حداقل 2 پایگاه آمریکایی در عراق را بمباران کردند.

این روزنامه سوئیسی پایگاه عین الاسد که در حملات موشکی ایران هدف قرار گرفته است را یکی از بزرگترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق دانست که در آن نیروهای ویژه زیاد و یک پایگاه هوایی و چندین یگان مستقر است.

در پایگاه نظامی اربیل عراق هم که هدف حمله قرار گرفت نیروهای آلمانی هم مستقر بوده‌اند.

روزنامه آلمانی “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، هم در مطلبی نوشت: یک حمله انتقامجویانه ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکایی در عراق ترس زیادی را درباره تشدید اوضاع ایجاد کرده است.

این روزنامه آلمانی همچنین نوشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از این حملات به آمریکا به عنوان شیطان بزرگ درباره هرگونه تحرک و اقدام متقابل هشدار داده است.

روزنامه آلمانی “پاسایر نویه پرسه” هم در مطلبی نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتقام سخت از آمریکا بعد از حمله تروریستی به سردار سلیملنی را وعده داده بود و حالا صبح امروز به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حمله کرد.

این روزنامه آلمانی همچنین به پیام توئیتری وزیر امور خارجه کشورمان اشاره کرد که در آن گفته بود این یک اقدامی در راستای دفاع شخصی بوده است.

فرمانده گمنام و بی نشان ، موسس تشکیل حزب الله لبنان

هفته نامه اشپیگل هم با اشاره به حملات موشکی ایران به 2 پایگاه نظامی آمریکا در عراق ترامپ را در برابر آزمونی پر استرس ارزیابی کرده و نوشت: حالا ترامپ در برابر آزمونی سخت درباره نحوه واکنش به این حملات قرار دارد.

روزنامه “دی ولت” آلمان هم در مطلبی به این حمله موشکی ایران پرداخته و نوشت: ایران به 2  پایگاه نظامی آمریکا در عراق حمله کرد. این روزنامه مهم آلمانی همچنین نوشت که ده‌ها موشک از طرف ایران به این پایگاه‌ها شلیک شد که یکی از این پایگاه‌ها کاملا نابود شده است.

این روزنامه آلمانی این اقدام ایران را انتقام تهران از آمریکا به دلیل ترور سردار سلیمانی ارزیابی کرد. این روزنامه آلمانی در این گزارش اخبار لحظه به لحظه بعد از این اقدام ایران را منعکس می‌کند.

نشریه “دی سایت” آلمان هم با اشاره به این حمله انتقامجویانه ایران در مطلبی نوشت که این اقدام ایران حالا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را در وضعیت حساس و بحرانی قرار داده است.

دویچه وله آلمان هم در گزارشی به این خبر پرداخته و نوشت: وزارت دفاع آمریکا حمله موشکی سپاه پاسداران به 2 پایگاه خود در عراق را تایید کرد.

این رسانه آلمانی به هشدارهای مقام‌های نظامی کشورمان اشاره کرده و نوشت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درباره واکنش احتمالی آمریکا به حملات موشکی سپاه پاسداران هشدار داد. محمد باقری در بیانیه‌ای اعلام کرد که “هرگونه شرارت جدید” آمریکا با “پاسخی قوی‌تر، کوبنده‌تر و با وسعت بیشتر مواجه خواهد شد.” او “عملیات غرورآفرین” شامگاه سه‌شنبه را “بیانگر گوشه‌ای از توانمندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران” و پاسخی به حمله تروریستی آمریکا علیه قاسم سلیمانی برشمرد.

انتفاضه شعبانیه ، قیام مردم عراق علیه حکومت صدام

این رسانه آلمانی همچنین نوشت که اداره هوانوردی فدرال آمریکا از خطوط هواپیمایی مسافربری این کشور خواسته است که از پرواز بر فراز ایران، عراق، خلیج فارس و دریای عمان خودداری کنند.

لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=1174
  • منبع : خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

خاطرات مشابه

ثبت دیدگاه