گفت و گوی حاج حسن کسبی و حاج رسول فیروزبخت

این حاجیه کیه که این جاست؟ سواد هم داره ؟

  • کد خبر : 2509
این حاجیه کیه که این جاست؟  سواد هم داره ؟

در قلاجه بودیم قبل از کربلای یک ، تازه به گردان آمده بود. شهید حاج رسول فیروزبحت هم آنجا بود . مدتی قبل سر یک ماجرایی عذرش را از گردان خواسته بودند. آن ماجرا هم چیز خاصی نبود. یک شوخی کرده بود و بعضی ها را اذیت کرده بود.  دلخور شده بود و رفته بود […]

در قلاجه بودیم قبل از کربلای یک ، تازه به گردان آمده بود. شهید حاج رسول فیروزبحت هم آنجا بود . مدتی قبل سر یک ماجرایی عذرش را از گردان خواسته بودند. آن ماجرا هم چیز خاصی نبود. یک شوخی کرده بود و بعضی ها را اذیت کرده بود.  دلخور شده بود و رفته بود و دوباره برگشته بود. بعد از آن ماجرا تازه به قلاجه آمده بود. با حسن کسبی رفیق بود. چهار تا کانکس حمام کنار هم بود. نوبت می گرفتیم و به حمام می رفتیم. من در حمام بودم که کسبی و فیروزبخت با هم صحبت می کردند و من صدایشان را می شنیدم.

به کسبی گفت که این حاجیه کیه که این جاست. کسبی گفت: آقای تاج آبادی است. پرسید سواد هم دارد. کسبی جواب داد بله سواد هم دارد. گفت: جامع المقدمات خوانده است. گفت: بله خوانده است. فیروزبخت گفت: فکر نکنم خوانده باشد. گفت : چقدر سواد دارد. کسبی گفت : به اندازه شیخ حسین انصاریان . آن ها نمی دانستند که من حرف هایشان را می شنوم. بعداً که آشنا شدیم. شوخی می کرد و می گفت: شما سواد دارید؟ و این ماجرای آن بود .

بجنبید که عقب نمانیم و خودمان را برسانیم
لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=2509
  • نویسنده : حجه الاسلام حاج مسعود تاج آبادی
  • منبع : خالدین

خاطرات مشابه

01اسفند
عملیات والفجر هشت به روایت حاج حسن نسیمی
محور جزایر مجنون در عملیات والفجر هشت

عملیات والفجر هشت به روایت حاج حسن نسیمی

29بهمن
رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند
روایتی از اعتقادات فرماندهان شهید گردان تخریب

رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند

29بهمن
ماجرای قرآن جیبی شهید حاج عبدالله نوریان
هدایا و نامه هایی که از پشت جبهه می آمد

ماجرای قرآن جیبی شهید حاج عبدالله نوریان

ثبت دیدگاه