طلبه شهید ، اسدالله الله یاری

اگر لازم شد من میدوم توی میدون مین ، شماها با فاصله دنبالم بیاین

  • کد خبر : 1826
اگر لازم شد من میدوم توی میدون مین ، شماها با فاصله دنبالم بیاین

شهید اللهیاری از قدیمی های تخریب لشگر۱۰ بود به جهت لهجه ترکی فارسی که داشت خیلی شیرین حرف میزد و توی هر جمعی که وارد میشد کمپوت روحیه بود. البته خیلی آدم با جنبه وباظرفیتی بود. فرمانده ما شهید حاج عبدالله که به جدی بودن ووقار معروف بود وبه ندرت با کسی شوخی میکرد با […]

شهید اللهیاری از قدیمی های تخریب لشگر۱۰ بود
به جهت لهجه ترکی فارسی که داشت خیلی شیرین حرف میزد
و توی هر جمعی که وارد میشد کمپوت روحیه بود. البته خیلی آدم با جنبه وباظرفیتی بود.
فرمانده ما شهید حاج عبدالله که به جدی بودن ووقار معروف بود وبه ندرت با کسی شوخی میکرد با شهید اللهیاری خیلی راحت بود و با صمیمییت خاصی صداش میکرد…بجای برادر بهش میگفت بیادر اللهیاری. حاج عبداالله میگفت برادر اللهیاری یکی از بچه های بی شیله پیله گردان تخریب است.
شهید اللهیاری در زمره تخریبچی های دلاور گردان بود و سر نترسی هم داشت.
در همه عملیات هایی که شرکت کرد در عدد بچه هایی بود که شب اول به کارگیری میشدند.
این شهید علاوه بر شاخص بودن توی همه ماموریت های تخریب در مین گذاری زیر پای دشمن خبره بود.
جاهای زیادی رو با هم رفتیم برای مین گذاری..
از مین گذاری های زیر ارتفاع بمو در سرپل ذهاب سال ۶۳ تا مین گذاری مقابل دشمن در جزیره مجنون و پایگاه های کردستان و خیلی جاهای دیگه.
تیرماه ۶۶ بود که ماموریتی دادند برای شناسایی موانع دشمن در جبهه سردشت که من برای شناسایی همراه بچه های اطلاعات عملیات رفتم. دو یا سه شب متوالی رفتیم تا چند متری دشمن واز میدون مین خبری نبود و حتی یک شب اونقدر به سنگر کمین دشمن نزدیک شدم که آتیش فندک سرباز دشمن که میخواست سیگار روشن کنه جلو دارم شد و کم مونده بود اسیر بشم.
اون شب هم به میدون مین برنحوردیم و فرمانده هان گفتند که تا همینجا بسه وراه کار قفل شد و آماده عملیات شدیم.
در تقسیم بندی ها شهید اللهیاری مسوول این معبری شد که من برای شناسایی رفتم. وقت توضیح دادن در مورد کیفیت موانع و مواضع دشمن به ایشون گفتم من در مسیر میدون مین ندیدم اما با توجه به تجربه های گذشته احتمال احداث میدون مین توسط دشمن زیاده و باید آمادگی داشته باشیم که خدای نکرده گردانی که عملیات میکنه تلفات نده.
من منتظر عکس العمل شهید الله یاری بود و منتظر بودم که بشنوم ایشون در مواجه با میدون مین احتمالی چیکار میکنه. ایشون بلادرنگ گفت: اگر میدون مین سر راهمون دشمن گذاشت من میدوم توی میدون مین و شماها ورزمنده های دیگه با فاصله دنبالم میاین… من یه دفعه خشکم زد و گفتم برادر اللهیاری مگه کشکه دویدن توی میدون مین…میدونی چی میگی.. اون هم با خونسردی گفت مگه کار دیگری هم میشه کرد…
اونقدر این حرف رو با جدیت گفت که من از این همه صلابت تعجب کردم. بارها دیده بودم از این خطرها میکنه و در بحران ها مغزش خوب کار میکنه.
علی الظاهر بهش نمیومد از این حرف ها بزنه…
عملیات بیت المقدس ۲ هم به جهت توانمندی های شهید اللهیاری ایشون رو برای مین گذاری و جلوگیری از پاتک های دشمن به کار گرفتند که فردای عملیات به همراه شهید مهدی ضیایی با جمعی از فرماندهان لشگر۱۰ سیدالشهداء(ع) جلو رفتند که با اصابت توپ یا خمپاره در جمعشان به شهادت رسیدند

نماز شبی که شهید پیام پوررازقی میخواند
لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=1826
  • نویسنده : حاج جعفر طهماسبی
  • منبع : خالدین

خاطرات مشابه

23آبان
من حلال کنم ؟ خدا حلالتان کند …
ماجرای یک بگومگو بین شهید حاج رسول و شهید سید محمد

من حلال کنم ؟ خدا حلالتان کند …

23آبان
تقویت همزمان توانمندی های نظامی و روحیه معنوی
اعتکاف در غار ارتفاعات بازی دراز

تقویت همزمان توانمندی های نظامی و روحیه معنوی

23آبان
مطالبه حاج عبدالله ازما این بود که میگفت باید در جنگ تاثیر گذار باشید