• امروز : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳
صدام گفت خوزستان را سه روزه فتح میکند

مقاومت خرمشهر معادلات دشمن را بر هم زد

  • کد خبر : 1229
مقاومت خرمشهر معادلات دشمن را بر هم زد

امیر دریادار حبیب الله سیاری روز یکشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت مقاومت 34 روزه خرمشهر در جمع خبرنگاران گفت: دشمن در ابتدای جنگ تحمیلی برای تصرف ایران در کوتاه ترین مدت و فتح تهران آمده بود، اما زمانیکه با مقاومت جوانان برومند ایران اسلامی روبرو شد، معادلات خود را تغییر داد. وی ادامه داد: به […]

امیر دریادار حبیب الله سیاری روز یکشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت مقاومت 34 روزه خرمشهر در جمع خبرنگاران گفت: دشمن در ابتدای جنگ تحمیلی برای تصرف ایران در کوتاه ترین مدت و فتح تهران آمده بود، اما زمانیکه با مقاومت جوانان برومند ایران اسلامی روبرو شد، معادلات خود را تغییر داد.

وی ادامه داد: به گفته امام(ره)، خرمشهر را خدا آزاد کرد زیرا نیروهای اسلام در عملیات بیت المقدس توانستند با دستان خالی در مقابل دشمن تا دندان مسلح پیروز شوند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: صدام در آن زمان آنقدر استحکامات قدرتمندی در خرمشهر ایجاد کرده بود اما دیدیم که رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس چگونه توانستند خرمشهر را آزاد کنند.

دریادار سیاری ادامه داد: نیروهای ما توانستند در عملیات فتح خرمشهر ضربه سنگینی به دشمن وارد کنند به نحوی که رژیم بعث عراق بعد از این عملیات معادلات خود را به کلی تغییر داد.

وی به رشادت های شهدا در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هر آنچه که ما امروز داریم به برکت خون شهدا است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: ناوگروه های ما اکنون در خلیج عدن و باب المندب مشغول برقراری امنیت برای همه کشتی هایی هستند که از این مسیر عبور می کنند.

دریادار سیاری گفت: این منطقه از گلوگاه های اصلی برای ایران است که عبور و مرور کشتی ها از آن صورت می گیرد و کشتی نجات نیز یکی از کشتی هایی بود که از آن منطقه در آن مسیر عبور می کرد و بطور قطع تحت حمایت و اسکورت نیروی دریایی در مقابل دزدان دریایی حرکت کرده و به مقصد رسیده است.

ترور ابزار کار حکومت رضا شاه
لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=1229
  • منبع : همشهری آنلاین

خاطرات مشابه

04خرداد
روزی که صدام به تعداد شهدای کربلا نذری داد …
01شهریور
روزی که صدام برای امام حسین(ع) نذری داد
حتی اهل عشیره اش را مجبور کردند سریع‌تر او را دفن کنند

روزی که صدام برای امام حسین(ع) نذری داد

01شهریور
صحنه‌هاي تكان دهنده بمباران اوج وقاحت دشمن را به تصوير مي‌كشد

ثبت دیدگاه