• امروز : پنجشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳
سفارش من به شما اين است كه پشتيبان ولايت فقيه باشيد

شاه بیت وصیتنامه “شهیدان” چیست؟

  • کد خبر : 734
شاه بیت وصیتنامه “شهیدان” چیست؟
مگر بنده خالص خدا از چیزی ترس دارد؟ هرگز ، هرگز ما تن به ذلت نخواهیم داد و دشمنان اسلام را به یاری خداوند خوار و ذلیل نگه داشته‌ایم و این نصرت خداوند است و درس بزرگی است برای جنایتکاران و تجاوزگران

در وصیتنامه اغلب شهدا ذکری از آیات کلام‌الله مجید، سخنان معصومین و تبعیت از ولایت فقیه بوده است. اطاعت از خدا، اخلاق عبادی و سیاسی، دوری از گناه و تبعیت از ولی فقیه همان راه رسیدن به سر منزل مقصود است. تبعیت تا آنجا اهمیت دارد که مهم‌ترین خواسته شهدا در این دنیا بوده است.

عشق و علاقه‌ی شهدا به رهبر و فرمانده‌شان از شروع انقلاب گرفته تاکنون در وصیتنامه‌شان نسبت به حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (دامت برکاته) متبلور است و با همین عشق بوده که راهی جهاد و دفاع از حریم ولایت می‌شوند.

وقتی یک جوان 22 ساله در وصیت‌نامه‌اش با تاکید بر اینکه پیرو خط رهبری باشید که قطعاً راه درست و راه امام زمان (عج) است و از پدر و مادرش، دوستانش و ملتش این خواسته را دارد، نشان از درک درست او درباره مفهوم ولایت فقیه است و گستره‌ی پیامش آحاد مردم بویژه مسئولین را در بر می‌گیرد.

امروز زمان‌شناسی برای تمام آحاد جامعه به ویژه کسانی که در جامعه مسئولیتی دارند، بسیار مهم است. انسانی که اقتضائات زمان را درک کند و به موقع وارد عرصه عمل شود، می‌تواند زمانه‌ساز شود. امروز امام‌شناسی و زمان‌شناسی بسیار مهم است. انسانی که اقتضائات زمان را درک کند و گوش به فرمان ولی فقیه باشد، در شرایط بحرانی با بصیرت و به موقع وارد عرصه عمل می‌شود.

برای مثال، شهید بزرگوار مهدی یخچالی در ابتدای وصیتنامه‌اش آورده است: «سفارش من به شما اين است كه پشتيبان ولايت فقيه باشيد و از امام حمايت نماييد…» اینگونه تاکیدات در همه‌ی وصیتنامه‌های شهدا جلوه دارد. حال بر ما که مدعیان پیمودن مسیر شهدا هستیم، واجب است تا ببینیم که چقدر به این خواسته به‌حق شهدا جامعه عمل پوشاندیم و تابع فرامین رهبر و ولی فقیه خود بودیم.

خون دلی که پدر پیرتان از این دسته متحجر خورده است ...

لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=734
  • منبع : جهان نیوز

برچسب ها

خاطرات مشابه

ثبت دیدگاه