• امروز : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳
خاطره هایی از روحیه ی مهربان شهید نوریان

گنجشک هایی که از لب برکه آب میخوردند

  • کد خبر : 4001
گنجشک هایی که از لب برکه آب میخوردند

بعضی از بچه های گردان تخریب نماز شب خوان بودند و تا صبح بیدار بودند و بعضی هم تا اذان صبح میخوابیدند . اما در هر صورت ، بعد نماز صبح کسی حق خوابیدن نداشت . بعد از نماز صبح برای ورزش و نرمش و دعای صبحگاهی میرفتیم بیرون محوطه تا بعد از طلوع آفتاب […]

بعضی از بچه های گردان تخریب نماز شب خوان بودند و تا صبح بیدار بودند و بعضی هم تا اذان صبح میخوابیدند . اما در هر صورت ، بعد نماز صبح کسی حق خوابیدن نداشت . بعد از نماز صبح برای ورزش و نرمش و دعای صبحگاهی میرفتیم بیرون محوطه تا بعد از طلوع آفتاب که برای صبحانه برمیگشتیم .

خاطرم هست که حاج عبدالله نوریان گردان را می دواند و شعار و صلوات می فرستاد و ما تکرار میکردیم . قرص خورشید که می خواست بیرون بیاید ، همه را نگه می داشت . می گفت خورشید را با صلوات برای طلوع بیرون بیاورید .خاطرم هست آنقدر صلوات می فرستادیم که کف می کردیم .
یادم هست یک روز دیگر در صبحگاه داشتیم می دویدیم و شعار می دادیم و صلوات می فرستادیم که به یک برکه ی آب رسیدیم . حاج عبدالله کل گردان را نگه داشت . گفت سکوت کنید . گفتیم چی شده ؟ گفت دو سه گنجشک در برکه دارند آب می خورند . این ها دارند خدا را سجده می کنند . خدا را تسبیح می گویند . تکان نخورید تا آبشان را بخورند و بعد پرواز بکنند . شهید حاج عبدالله نوریان تا این حد رئوف و مهربان بودند که به یک گنجشک رحم می کرد .

در عملیات والفجر هشت ، بعد از آن که شهید سید اسماعیل موسوی را آوردیم و سوار قایق کردند و رفت ، یادم هست یک اسیری مجروح شده بود . یکی از بچه های گردان های دیگر می خواست او را بکشد که زجر نکشد . حاج عبدالله که متوجه تصمیم او شد عصبانی شد و اجازه نداد . خیلی به آن ها توپ و تشر زد که چرا می خواهید بزنید ؟ این مجروح عراقی هم مجروح هست و هم اسیر شده است . اگر خیلی می خواهید عنایت کنید ، در قایق بگذاریدش و به عقب ببریدش که همین اتفاق هم افتاد . بچه های خودمان کمک کردند و مجروح را سوار قایق کردند و برای مداوا عقب فرستادند .

نحوه برخورد حاج عبدالله ، وقتی از دستور سرپیچی کردم
لینک کوتاه : https://khaledin.com/?p=4001
  • نویسنده : حاج اسماعیل گوهری
  • منبع : خالدین

خاطرات مشابه

01اسفند
عملیات والفجر هشت به روایت حاج حسن نسیمی
محور جزایر مجنون در عملیات والفجر هشت

عملیات والفجر هشت به روایت حاج حسن نسیمی

29بهمن
رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند
روایتی از اعتقادات فرماندهان شهید گردان تخریب

رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند

29بهمن
ماجرای قرآن جیبی شهید حاج عبدالله نوریان
هدایا و نامه هایی که از پشت جبهه می آمد

ماجرای قرآن جیبی شهید حاج عبدالله نوریان

ثبت دیدگاه